Oszczędne wydajne drukarki laserowe i atramentowe
obniżamy koszty druku
Dlaczego warto Niskie koszty eksploatacji Zarządzanie obiegiem dokumentów Monitorowanie kosztów druku Dzierżawa zamiast kupna
Gdzie jesteś: Oferta dla Sektora Publicznego>>Dlaczego warto

Bez ukrytych

Kosztów!

CHCĘ OBNIŻYĆ
KOSZTY DRUKU:

Jestem zainteresowana/y:
Wyślij

Dlaczego warto?

Niezależnie od sytuacji gospodarczej oszczędności i racjonalne zarządzanie kosztami w instytucjach publicznych powinny być priorytetem. Tymczasem większość organizacji nie kontroluje kosztów druku i zarządzania obiegiem dokumentów, przez co traci sporą cześć swojego budżetu!

W każdej instytucji publicznej spotykamy co najmniej kilka drukarek (laserowe, atramentowe) obsługujących jeden, a czasem wiele działów. Oznacza to ogromne ilości dokumentów - zarówno tych w formie drukowanej, jak i elektronicznej. Wydatki na druk charakteryzują się stałą tendencją zwyżkową – liczba drukowanych informacji wzrasta bowiem z każdym rokiem. Dodatkowym czynnikiem jest Prawo zamówień publicznych i stosowanie kryterium najniższej ceny urządzenia, a nie najniższych kosztów eksploatacji. Warto wiedzieć w jaki sposób najlepiej wykorzystać posiadany budżet, minimalizując jednocześnie koszty.

Obniż poziom stresu, oszczędzając czas i pieniądze!

Obniżenie kosztów druku i usprawnienie procesów nie musi oznaczać rewolucji. Przede wszystkim należy podejść do tej kwestii w sposób świadomy i kompleksowy a we wprowadzaniu zmian warto skorzystać z rady i wsparcia specjalistów, którzy ocenią sytuację, pomogą obniżyć koszty i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Nowoczesne technologie i wygoda

Nowoczesne technologie to wygodne rozwiązanie oraz oszczędność czasu. Inwestycja w innowacyjny sprzęt przyczyni się do usprawnienia realizowanych procesów, a trwałość i wydajność materiałów oraz niskie koszty eksploatacji zaowocują podniesieniem komfortu pracy.

System ECOSYS pozwala na znaczne oszczędności zasobów, wykorzystując opatentowany ceramiczny wyjątkowo trwały (o żywotności co najmniej 100 000 stron) bęben drukarki, a także inne trwałe materiały. Zastosowanie technologii rozdzielności bębna i tonera pozwala na optymalne wykorzystanie bębna, który nie jest wymieniany przy każdej wymianie kartridża, tak jak w przypadku większości urządzeń dostępnych na rynku. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne (w technologii kartridży duża część wyrzucanych komponentów, w tym bęben, nadaje się z reguły do ponownego użytku) oraz ekonomiczne, gdyż ogranicza problemy związane z serwisowaniem i nie angażuje pracowników wybranych działów w zadania, które nie są związane z ich zakresem obowiązków.

W zaawansowanych technologicznie urządzeniach stosuje się również nowatorskie modele bębnów ceramicznych, które są oddzielone od tonera. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej wydajne niż wykorzystywanie kartridży.

Jednym z innowacyjnych osiągnięć technologicznych umożliwiających zmniejszenie kosztów jest inteligentny licznik zużycia energii. Pozwala na kontrolę poziomu zużycia prądu w wymiarze godzinowym lub w innych sprecyzowanych okresach czasowych. Dane uzyskane dzięki licznikowi pozwolą na znalezienie i zaplanowanie oszczędności poboru energii.

HyPAS (Hybrydowa Platforma dla Zaawansowanych Rozwiązań) to nowoczesne oprogramowanie wykorzystywane w innowacyjnych urządzeniach, służące optymalizacji działania sprzętu poprzez zintegrowane aplikacje, zaprojektowane by spełniać oczekiwania użytkowników w zakresie produkcji obrazu.

Platforma umożliwia:

Nowoczesne drukarki i urządzenia wielofunkcyjne umożliwiają również zaprojektowanie i wydrukowanie:
papieru firmowego opatrzonego logiem, wizytówek, naklejek, banerów, broszur czy ulotek.

Świadomy wybór

Przy zakupie parku urządzeń drukująco - kopiujących lub systemów zarządzania dokumentem bardzo ważne jest świadome dokonanie wyboru. Należy zdawać sobie sprawę z wysokości sum wydawanych na eksploatację takich urządzeń oraz znać potrzeby, zarówno całej organizacji, jak i poszczególnych jednostek organizacyjnych. Znalezienie najlepszego rozwiązania może wymagać zaangażowania czasowego i współpracy między działami. W podjęciu optymalnej decyzji dla ogółu organizacji, jak i indywidualnych pracowników, pomoże oddelegowanie właściwych osób do projektu, powołanie grupy projektowej oraz wsparcie profesjonalnej firmy, która na drodze konsultacji pomoże w zgodnym z prawem zakończeniem procesu.

Wprowadzenie zmian nie musi być skomplikowane i trudne.

Audyt i analiza potrzeb

Audyt druku, bezpieczeństwa teleinformatycznego i stanu systemu zarządzania obiegiem dokumentów jest bardzo istotny dla obniżenia kosztów drukowania oraz poprawienia komfortu i efektywności pracy. Pomaga on określić czego tak naprawdę potrzebuje organizacja i jakiego rodzaju urządzeń. Polega on na monitorowaniu przez pewien okres czasu co, jak i przez kogo jest drukowane. Na ostateczny wynik składają się wywiadu z użytkownikami. Określone zostają faktyczne potrzeby i priorytety.

O zrealizowanie tego typu usługi najlepiej zwrócić się do specjalistów, którzy przygotują raport zawierający informacje o obecnym stanie infrastruktury i jej wykorzystania, a także sformułują wnioski i rekomendacje dotyczące docelowego kształtu systemu druku.

Profesjonalna firma może również pomóc w przeprowadzeniu we własnym zakresie audytu udzielając konsultacji bądź udostępniając oprogramowanie, które zbiera informacje o parku maszynowym.

Różne formy finansowania

Wynikiem zdobytej wiedzy, przeprowadzonego audytu i przeanalizowania potrzeb oraz możliwości budżetowych powinna być świadoma i wspólna decyzja o formie inwestycji w sprzęt drukująco – kopiujący. Dostępne możliwości to zakup jednorazowy, dzierżawa, czy też outsourcing. Dzierżawa w wielu przypadkach okazuje się najbardziej komfortowym i najtańszym rozwiązaniem, które może obniżyć wydatki na druk nawet o połowę. Rozwiązanie to oznacza gwarantowane koszty, które można finansować z bieżących środków obrotowych, zwiększając jednocześnie płynność finansową firmy. Usługobiorca oszczędza dodatkowo dzięki zmniejszeniu podatku dochodowego firmy. Dzierżawa umożliwia także łatwe i precyzyjne budżetowanie, a co więcej – dzierżawiący ma gwarancję serwisu urządzeń i dostęp do nowoczesnej technologii bez konieczności jej zakupu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wypełnij formularz
i oszczędź sobie problemu!

 
Dlaczego warto Niskie koszty eksploatacji Zarządzanie obiegiem dokumentów Monitorowanie kosztów druku Dzierżawa zamiast kupna