Tanie tonery, tania ekonomiczna drukarka - obniż koszty drukowania
obniżamy koszty druku
Dlaczego warto Niskie koszty eksploatacji Zarządzanie obiegiem dokumentów Monitorowanie kosztów druku Dzierżawa zamiast kupna Przykładowe realizacje

Spodziewaj się

Niespodziewanego

Przynosimy

Nowe rozwiązania

Do Twojej firmy

CHCĘ OBNIŻYĆ
KOSZTY DRUKU:

Jestem zainteresowana/y:
Wyślij

Dlaczego warto

Niezależnie od sytuacji gospodarczej kontrola i redukcja kosztów w firmie są priorytetem. Dotyczy to także kosztów druku laserowego. W małych i średnich przedsiębiorstwach koszty wynikające z produkcji, zarządzania i dystrybucji dokumentów wynoszą ok. 3% przychodów rocznie. Co ważne - koszty druku będą się powiększały, ponieważ liczba drukowanych informacji w firmach wzrasta z każdym rokiem.

Wielu właścicieli i zarządzających małymi i średnimi przedsiębiorstwami kupując tanią drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne jest przekonanych o trafności podjętej decyzji. Wrażenie to z reguły mija podczas pierwszego zakupu kartridża z tonerem, którego cena bywa nawet wyższa od samego urządzenia. Tymczasem racjonalne drukowanie to tanie drukowanie - w połączeniu ze sprawnym zarządzaniem obiegiem dokumentów może przynieść tysiące złotych oszczędności rocznie.

Przy wyborze sprzętu drukująco – kopiującego należy zdawać sobie sprawę, że na rynku są dostępne bardzo podobne pod względem technicznym urządzenia. Dlatego właśnie należy zwracać uwagę przede wszystkim na całościowy koszt, którego głównym elementem są wydatki na eksploatację.

Nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie to wygodne rozwiązanie oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Inwestycja w innowacyjny sprzęt przyczyni się do usprawnienia pracy w firmie, a trwałość i wydajność materiałów oraz niskie koszty eksploatacji zaowocują podniesieniem komfortu pracy.

System ECOSYS pozwala na znaczne oszczędności zasobów, wykorzystując opatentowany wyjątkowo trwały (żywotność bębna to co najmniej 100 000 stron) ceramiczny bęben drukarki, najbardziej pojemny toner, gwarantujący kilkadziesiąt tysięcy wydruków, a także inne trwałe materiały. Zastosowanie technologii rozdzielności bębna i tonera pozwala na optymalne wykorzystanie bębna, który nie jest wymieniany przy każdej wymianie kartridża, tak jak w przypadku większości urządzeń dostępnych na rynku. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne (w technologii kartridży duża część wyrzucanych komponentów, w tym bęben, nadaje się z reguły do ponownego użytku) oraz ekonomiczne, gdyż ogranicza problemy związane z serwisowaniem i nie angażuje pracowników wybranych działów w zadania, które nie są związane z ich zakresem obowiązków.

W zaawansowanych technologicznie urządzeniach stosuje się nowatorskie modele bębnów ceramicznych, które są oddzielone od tonera. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej wydajne niż wykorzystywanie kartridży. Bardzo przydatne może okazać się także HyPAS (Hybrydowa Platforma dla Zaawansowanych Rozwiązań) - nowoczesne oprogramowanie służące optymalizacji działania sprzętu poprzez zintegrowane aplikacje, zaprojektowane by spełniać oczekiwania użytkowników w zakresie druku i kopiowania.

Platforma umożliwia:

Nowoczesne technologie wykorzystane w urządzeniach drukująco – kopiujących pozwalają także na oszczędność poboru energii zużywanej na drukowanie, czuwanie urządzeń czy wybudzanie z czuwania.

Koszty eksploatacji

Niska cena zakupu niestety najczęściej wynika ze słabej jakości maszyn, co z kolei szybko skutkuje pokaźnymi kosztami eksploatacji i problemami z użytkowaniem sprzętu. Ta pozorna oszczędność sprawia, że wydatki na eksploatację urządzeń rosną, a maleje efektywność pracy. Tymczasem, zaoszczędzone na zakupie i użytkowaniu wysokiej jakości sprzętu pieniądze można przeznaczyć na inne cele.

Oszczędzaj na dzierżawie!

Dzierżawa to łatwy i oszczędny sposób na zaspokojenie potrzeb firmy w zakresie druku, kopiowania czy innych funkcjonalności sprzętu biurowego. Ma wiele zalet, a pośród nich stałą opiekę serwisową, obniżenie podatku dochodowego i możliwość finansowania usługi z bieżących środków przedsiębiorstwa.

Określenie potrzeb

Bardzo istotny może okazać się audyt druku. Pomaga on określić czego tak naprawdę potrzebuje firma i jakiego rodzaju urządzeń. Polega on na monitorowaniu przez pewien okres czasu tego co, jak i przez kogo jest drukowane. Na ostateczny wynik składają się także wywiady z użytkownikami. Określone zostają faktyczne potrzeby i priorytety. W zależności od wielkości parku maszynowego warto również zastanowić się nad zainwestowaniem w nowoczesny system zarządzania obiegiem dokumentów i drukiem.

Wypełnij formularz i dowiedz się jak ograniczyć koszty druku
w swojej firmie!

 
Dlaczego warto Niskie koszty eksploatacji Zarządzanie obiegiem dokumentów Monitorowanie kosztów druku Dzierżawa zamiast kupna Przykładowe realizacje Promocje